Titulní strana  |  Výpravy  |  Tábory  |  Akce      (aktualizace 10.2. 22)           

Vyjádření nejen k našim akcím v souvislosti s covid-19
        


Zajímavé čtení nebo poslech

Aktuální podrobné grafy z ČR
Naše doporučení                                                       

*  Nelámejte si tím hlavu celé dny, tím ničemu nepomůžete (psychicky naopak), žijte normálně jako předtím. Tedy nepanikařit.

*  Na roušky nespoléhejte (tj. neznamená to, že se už nemůžete nakazit). Tím ale nenavádím je nenosit - naopak, rouška je účinnou ochrannou proti tomu, abyste kapénky, na které jsou viry přichycené, ze svých úst neroznášeli po okolí.

* Izolace není řešení, k lidskému zdraví přispívá více, než myslíte čerstvý vzduch, Slunce, pohyb a samozřejmě zdravá strava (čemuž rozhodně nepomůžete vykupováním „bílé mouky a rýže“). Vitamín D je významný při boji proti virovým nákazám.

* Používejte prvotní zdroje informací (vládní weby, Státní zdravotní ústav, VTM apod.), ne bulvár (Novinky.cz, Blesk.cz, Super.cz, Expres.cz, Aha a nevím, co ještě existuje) a Youtube videa od konspirátorů a "léčitelů" (ověřte si autory).


Zajímavé postřehy

 "Jak koronavirus, tak i chřipka jsou nejnebezpečnější pro lidi starší 65 let nebo ty, kteří již trpí nějakým chronickým onemocněním (případně mají slabou imunitu). Zatím se nicméně zdá, že pro malé děti a těhotné ženy představuje chřipka mnohem větší riziko než covid-19.“ (vtm.zive.cz)

Dr. Igor Bukovský: "Pokud netestujeme protilátky, nález virusu na sliznici bez klinických příznaků, není možné považovat za onemocnění nebo reinfekci, protože dotyčný mohl už v minulosti mít překonanou infekci."

"Koronavirus není chřipka."

Zpracoval Zbyšek Prágr